piątek, 10 listopada 2017

Postimpresjonista zza Buga

Moje nowe odkrycie w nieskończonych czeluściach Internetu. Denis Sarazhin (Саражин, Sarażin) młody Ukrainiec urodzony w Nikopolu na Ukrainie w 1982 roku. Ciekawy postimpresjonista a może magiczny realista?


W 2008 roku ukończył Akademię Sztuki i Wzornictwa w Charkowie. Specjalizował się w malarstwie, co sposób efektowny widać. Otrzymał Nagrodę I stopnia za Doskonałość Malarstwa z Ukraińskiej Akademii Sztuki. Od 2007 roku jest członkiem sekcji Związku Związku Artystów Ukrainy w Charkowie. Moją uwagę przyciągnął ciekawą kompozycją barw i zastosowaniem w swoich pracach trochę "nabistycznch" konturów. Zwłaszcza te kontury wręcz wyostrzają namalowane postacie i przedmioty. Hmmm..., Cóż, trochę na przeciw obecnym trendom w naszym kraju, ja będę jednak podziwiał malarstwo ukraińskie. Myślę, że zasługują Oni na odrobinę uwagi i szacunku, zwłaszcza, że jako jedyni przeciwstawiają się czynnie swoim wschodnim sąsiadom. 

1 komentarze:

Unknown pisze...

bardzo ciekawe obrazy,przesycone pięknym światłem ale straszny smutek z nich bije,a może to ja się mylę,może to we mnie ten smuteczek....

Publikowanie komentarza

Blog o sztuce i takich tam innych rzeczach.
dawniej UTW w Stargardzie

...

Wszystkie treści zamieszczone na tym blogu wolno kopiować, powielać, cytować, rozpowszechniać, czytać, rozmyślać nad nimi, krytykować czy wyśmiewać, ale oczywiście z podaniem, przynajmniej tak dla przyzwoitości, ich źródła. Dziękuję.